Módní trendy podzim/zima 2013

Snad jen málo z nás se těší na podzimní a zimní měsíce. Zatímco kolem nás jsou teplé dny a my začínáme plánovat ideální dovolenou u moře, přesto návrháři světoznámých módních značek neotálí a vytváří nové podzimní a zimní kolekce. Dnes můžete nahlédnout co budete nadcházející podzimní a zimní sezónu moderní. Nové módní kousky podzim/zima 2013 přináší nové moderní trendy, ale i vzkříšené staré trendy, které vždy přináší návan čerstvého vánku. Retro styl, vojenské motivy, kožešina a kůže, jemné krajky a čistý minimalismus, ostré linie i originální střihy, to je krátký souhrn toho co nás v nadcházející sezóně čeká. Módní trendy podzim/zima jsou světlé a účelné.

Jako hlavním trendem sezóny podzim/zima je Retro. Návrháři se v tomto stylu vrací do minulosti a to přesně do roku 1940 a 1990. Ačkoliv se nám devadesátá letá nemusí zdát až tak retro, faktem je, že to co bylo považováno za módní před 15-20 lety teď vypadá beznadějně zastarale. Devadesátá léta vrací do módy objemné šaty, bundy, vrstvené komplety, kalhoty, lehce nedbalé, uvolněné oblečení, pletené čepice a batohy. Některé světoznámé módní domy zašly až tak daleko, že sáhly po módních trendech roku 1940. Vypasovaná ramena, zaoblené boky, zvýrazněný pas.

Dalším trendem podzimní sezóny je již znám z předcházejícího období. Ani v tomto období by v našem šatníku neměly chybět luxusní modely v barokním stylu. Syté barokní barvy a drahé látky jsou stále hitem. Tento rafinovaný styl vyžaduje sofistikované siluety, které jsou vyjádřeny zajímavou texturou, záhyby, objemnými rukávy a masivními šperky.

I s dalším trendem se vracíme zpět do předcházející podzimní sezóny. Všechny z vás, které milují vojenský a safari styl se mohou radovat. Ani nadcházející sezónu nesmí chybět v žádné kolekci spousta maskovacích potisků a khaki barva. Navíc se letošní sezónu maskovací potisk dostal až na kožešinový materiál.

Je snad nemožné aby nás unavila kombinace bílé a černé. Proto ani v podzimním období neuděláte chyby pokud zkombinujete tyto dvě barvy.

V dalším období se zdá být kůže hlavním trendem. V letošní sezóně je však hlavním vítězem krokodýlí kůže a to od hlavy až k patě. Někteří světoznámí módní návrháři zůstaly u přirozené barvy krokodýlí kůže, zatímco jiní přinesli na kůži trend pastelových barev. Lakovaná kůže ovšem nezaostává a i ona je v podzimních dnech hitem číslo jedna. Lakovanou kůži najdete v módních kolekci na šatech, nepromokavých pláštích a pláštěnkách.

Další důležitou věcí která by neměla chybět ve vašem šatníku je rozhodně kožešina. Kožešina je interpretována v nesčetných způsobech. Můžete ji vidět v grafické kombinaci, v kombinaci exotických a fluorescenčních prvcích. Kromě kožešiny je v kolekcích ještě zakombinováno peří. Pravé pštrosí peří je prostě in.

V zimních dnech se nemusíte bát že budete muset kvůli módním trendům zrznout. V letošní sezóně se na módní scéně objevují slim přiléhající svetry s rolákem. Letos je můžete kombinovat se sukní, kalhoty, ale i pod šaty s hlubokým výstřihem.

Kromě geometrických a zvířecích vzorů můžete v podzimním počasí zvolit i květinové vzory, srdce, puntíky, hvězdy a dokonce i potisky obrázků kreslených postav.

Co se týče barev je nadcházejí podzim plný různobarevných kombinací modré, zvláště pak tmavý akvamarín, tmavě modré odstíny a kobaltová modř. Další barvy podzimu jsou červená, fialová, smaragdové zelená, hořčicová a pastelové barvy.

Mezi letním opalováním si můžete pomalu promýšlet váš podzimní outfit a připravit svůj šatník na nové trendy.

Související články


Publikováno 11.7.2013 v kategorii oblečení, styl, trendy, , , , ,